Kryptologia i cyberbezpieczeństwo

44 sec read

kryptologia i cyberbezpieczeństwo

Studia na kierunku kryptologii i cyberbezpieczeństwa zazwyczaj trwają od 1,5 roku do 3,5 roku w zależności od podjętego stopnia studiów. Kierunek ten oferuje szeroki wybór technicznych specjalizacji. Studenci uczą się między innymi podstaw teorii szyfrowania i skutecznego zarządzania systemami informatycznymi oraz bezpiecznym ich wykorzystywaniem. Dowiedz się więcej na temat tego kierunku w naszym artykule!

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie prowadzące kształcenie na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo rozpocznie się 1 marca 2023 roku, a jej zakończenie planowane jest na 14 lipca tego samego roku. 

Uczelnie

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo oferuje obecnie tylko jedna uczelnia publiczna. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym.

Specjalności

Studia na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo oferują szereg specjalizacji, które mogą sprostać zainteresowaniom i wymaganiom studentów. Są to m.in.:

  • bezpieczeństwo informacyjne,
  • cyberobrona,
  • systemy kryptograficzne.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku kryptologia i cyberbezpieczeństwo wymagane są najczęściej przedmioty maturalne, takie jak fizyka, informatyka, język angielski, język obcy, język polski oraz matematyka. Jednak w zależności od uczelni istnieje możliwość nieco innych wymagań. Wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronach internetowych poszczególnych uczelni lub w działach rekrutacji.

Jakie dodatki na taras? 

admin
3 min czytania

Ile trwają studia? 

admin
1 min czytania

Jaki kierunek studiów wybrać 2023

admin
4 min czytania