logistyka
Studia

Studia logistyka

Studia na kierunku logistyka pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw, planowania, realizacji i monitorowania procesów logistycznych. Program studiów obejmuje szerokie spektrum zagadnień z zakresu biznesu, prawa, technik informatycznych i transportu. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku? Przeczytaj nasz artykuł!

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na kierunek logistyka w 2023 roku rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do końca października.

Specjalności

Studia na kierunku logistyka oferują obecnie wiele ścieżek kształcenia do wyboru. Najczęściej dostępne specjalności to m.in.:

  • logistyka i inżynieria transportu,
  • logistyka i spedycja międzynarodowa,
  • logistyka miejska,
  • logistyka morska,
  • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw,
  • logistyka lotnictwa,
  • logistyka metropolitalna.

Nie wiesz jeszcze, co chcesz studiować? Przeczytaj nasz poradnik na temat tego, jaki kierunek studiów wybrać! 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku logistyka wymagane są najczęściej przedmioty maturalne, takie jak biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka. Możliwe są różnice w wymaganiach w zależności od uczelni i trybu studiowania – informacje szczegółowe można znaleźć na stronie internetowej danej uczelni.

Ceny

Studia na kierunku logistyka są dostępne w wielu różnych formach i przy różnym poziomie cen. Jeśli interesują nas studia stacjonarne to możemy skorzystać z bezpłatnej nauki, jaką oferują uczelnie publiczne. Natomiast, jeśli chcemy wybrać kształcenie w uczelni niepublicznej lub na studiach niestacjonarnych, będziemy musieli liczyć się z opłatami. Ci, którzy decydują się na taki wariant edukacji, mogą zapłacić od 3860 do 5880 złotych za pierwszy rok nauki.

Czytaj też: Ekonomia studia – rekrutacja, uczelnie.

O mnie

Teksty

Cześć! Mam na imię Robert i moją największą pasją jest świat informatyki oraz nowych technologii. Nieustannie zgłębiam wiedzę na temat najnowszych rozwiązań sprzętowych i programistycznych, śledzę premiery innowacyjnych produktów. Zajmuję się programowaniem, sztuczną inteligencją oraz cyberbezpieczeństwem, które to dziedziny są dla mnie niezwykle fascynujące i chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.