Dni Techniki

Szanowni Państwo,

Serdecznie witamy na stronie Warszawskich Dni Techniki, poświęconej docenieniu zawodu inżyniera i technika oraz propagowaniu wiedzy o technice wśród młodzieży.

Celem naszych działań jest rozwój zainteresowań technicznych oraz uświadomienie atrakcyjności studiów technicznych. Chcemy przyczynić się do zwiększenia ilości młodzieży w szkołach o profilu technicznym poprzez zapoznanie jej z techniką w życiu miasta oraz funkcjonujących w nim ośrodków naukowych i przemysłowych.

Jednym z naszych priorytetów jest poszerzenie wiedzy o aktualnym stanie techniki i innowacyjności zastosowań technicznych. Chcemy również pomóc młodemu pokoleniu w preorientacji zawodowej oraz rozbudzić w nim poczucie dumy z osiągniętych dokonań technicznych.

Dzięki różnorodnym wydarzeniom, prezentacjom, warsztatom oraz spotkaniom z przedstawicielami różnych branż, Warszawskie Dni Techniki stanowią idealną okazję do poznania fascynującego świata techniki oraz nawiązania cennych kontaktów.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą stroną oraz do udziału w naszych wydarzeniach. Razem możemy przyczynić się do rozwoju technicznego kraju oraz kształtowania przyszłości naszej młodzieży.

Z poważaniem,

Zespół Warszawskich Dni Techniki